Hashtagi na Instagram

wszystko co powinieneś wiedzieć

Dziś dowiesz się wszystkiego o hashtagach na Instagram. Jakie hashtagi powinieneś stosować? Jakich hashtagów nie wolno ci używać? Razem z Nami poznasz odpowiedź na te pytania!

Zapewne każdy kto posiada konto na Instagram wie o istnieniu hashtagów na Instagramie oraz wie, jak ich używać. Ich celem jest łatwe grupowanie danych treści na Instagram.

Wiesz czym są hashtagi, ale czy wiesz które z nich wybrać? Jakie hastagi są najpopularniejsze? Które z nich są zakazane?

Odpowiedź na postawione przez Ciebie pytania znajdziesz w tym artykule.

Hashtagi na Instagram
Hashtagi na Instagram

Dlaczego używa się hashtagów?

Chcąc osiągnąć dużą rozpoznawalność na Instagram musisz dbać o nawet najmniejsze szczegóły. Takim szczegółem są między innymi hashtagi. Używanie odpowiednich hashtagów jest kluczowe, jeżeli chcesz zwiększyć swoją rozpoznawalność i stać się gwiazdą Instagram. Pamiętaj jednak, by używać ich z rozsądkiem.

Hashtagi na Instagram
Hashtagi na Instagram

Hashtagi zakazane, czyli czego nie wolno robić

Pomimo, że hashtagi dają dużą swobodę w użyciu, istnieją również takie, których stosowanie jest zabronione. Za niestosowanie się do regulaminu i używanie zakazanych tagów może przynieść negatywne skutki, między innymi znaczny spadek zasięgu, a w najgorszym przypadku blokadą na Instagram. Zbanowane są przede wszystkim hashtagi nawiązujące do hejtu, broni lub spamerskich zachowań jak #f4f.

Jakich hastagów używać na Instagram?

Aby zdobywać popularność musisz rozsądnie dobierać hashtagi. Staraj się dobierać takie, aby móc się wyróżniać. Dobrym rozwiązaniem jest używanie hashtagów, które opisują Twoje zainteresowania lub hobby – dzięki temu osoby o podobnych zainteresowaniach będą mogły Cię odnaleźć. Nie zapominaj o dobrym dobieraniu słów!

Popularne Hashtagi na Instagram
Popularne Hashtagi na Instagram

Limit hashtagów na Instagram

Nie można zapominać o limicie hashtagów na Instagram, który wynosi 30. Postaraj się w pełni wykorzystać tę ilość i nie ograniczaj się do małej ilości – im więcej tagów użyjesz tym lepiej dla Ciebie.

Co należy tagować?

Najważniejszą zasadą jest używanie hashtagów adekwatnych do sytuacji.

Poprzez tagowanie rozpoznawalnych firm istnieje szansa na pojawienie się na Ich oficjalnym profilu. Tym sposobem Twoje zdjęcie będzie mogło pojawić się przed oczami naprawdę szerokiego grona użytkowników. Być może ktoś wtedy zainteresuje się Twoim profilem? Jeżeli twoje zdjęcia będą trzymały wysoki poziom być może dostaniesz możliwość nawiązania współpracy z wielkimi markami.

Staraj się podążać za trendami. Często odwiedzaj profile wielkich gwiazd i marek i obserwuj jakich hashtagów używają. Wykorzystaj to jako swobodne pole do zbierania informacji – zdobywaj potrzebne doświadczenie, eksperymentuj i się rozwijaj. Dzięki temu stworzysz swój własny, niepowtarzalny styl.

Pamiętaj, że Twoim celem nie jest skopiowanie najpopularniejszych hashtagów, ale dobranie takich które odnoszą się do sytuacji na zdjęciu. Zawrzyj w nich np. miejsce, w którym wykonano zdjęcia, uczucia które Ci towarzyszyły, lub z tym co ogólnie prezentujesz na swoim profilu.

Staraj się także tworzyć nowe hashtagi, których nikt jeszcze nie używał. Dzięki temu Instagram będzie promował Cię jako twórcę kreatywnych postów.
Stosując się do tych kilku zasad wzniesiesz hashtagi na Instagram których używałeś na nowy poziom.

budowanie zasięgów instagram
budowanie zasięgów instagram

Jakie są korzyści stosowania hashtagów?

Przede wszystkim większa rozpoznawalność. Nigdy nie zapominaj, że są one tak ważne, ponieważ są one kluczem do sukcesu w karierze na Instagram.

Które hashtagi są najpopularniejsze?

Popularnych hashtagów są tysiące, a większości z nich nie będzie dane Ci użyć. Warto się nimi sugerować, ponieważ przez inteligentne ich dobierania możesz zyskać dużą popularność. Przykładami popularnych tagów są chociażby:

#polisghgirl
#poland
#obiad
#urlop
#wakacje
#silownia
#bieganie
#książka
#majowka
#love

najpopularniejsze hashtagi na instagram 2021
najpopularniejsze hashtagi na instagram 2021

Hashtagi na Instagram – podsumowanie

Hashtagi na Instagram nie mają już przed tobą tajemnic. Są one podstawową, a zarazem kluczową rzeczą chcąc osiągnąć popularność na Instagram. To właśnie one są priorytetem, jeżeli chodzi o zwiększanie swoich zasięgów. Pamiętaj jednak, by korzystać z nich inteligentnie. Jeżeli artykuł Ci się spodobał i poszukujesz więcej porad odnośnie social mediów sięgnij po więcej wpisów spod Naszej ręki.

Hashtagi na Instagram
Ocena 3 z: 2