Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Chciałbyś rozpocząć przygodę na YouTube? Chciałbyś osiągnąć sławę i rozpoznawalność? Niestety, ale nie jest to tak proste. W każdej minucie przesyłane jest aż 300 godzin wideo do serwisy YouTube. Brzmi strasznie prawda? Nie stresuj się, rozluźnij się i wysłuchaj naszych rad, dzięki którym zbudowanie wokół siebie wielkiej społeczności będzie tylko dobrą zabawą.

Nadszedł czas byś założył czapkę reżysera! Właśnie dziś poczynisz pierwszy krok ku wielkiej sławie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć na YouTube:

1. Zacznijmy od podstaw
2. Ukierunkuj swój kontent
3. Dobry trailer to podstawa
4. Jak powinien wyglądać film?
5. Pora na pierwszy film
6. Optymalizacja wyszukiwania
7. Bądź konsekwentny
8. Zaangażuj się w swoją społeczność
9. Analizuj, optymalizuj, powtarzaj

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Od czego zacząć na YouTube?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to utworzyć kanał. YouTube sprawia, że jest to niezwykle łatwe do zrobienia. Wystarczy kilka kliknięć, aby rozpocząć konfigurowanie nowego kanału.

Zaloguj się do YouTube i kliknij ikonę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu.

Wybierz opcję „Utwórz kanał”.

Pojawi się prośba o utworzenie kanału.

Sprawdź widoczne informacje i potwierdź, że chcesz utworzyć konto.

 

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Ukierunkuj swój kontent

Ustalenie swojego kontentu jest niezwykle ważne. Robienie „wszystkiego” na dłuższą metę przyniesie jedynie negatywne skutki. Zgromadzisz wokół siebie różne osoby o różnych zainteresowaniach. Każda z nich będzie oczekiwała czegoś innego, a Ty nie będziesz w stanie zadowolić Ich zadowolić. Postaw sobie proste pytanie: Co chcę tworzyć, przy jakich treściach czuję się dobrze, zachowuję się swobodnie? Wybierz kontent, przy którym będziesz czuł się najlepiej. Dzięki temu włożysz w filmy pełnię swojego zaangażowania i pokażesz 100% swoich możliwości, co jest bardzo ważna przy rozwoju swojego kanału na YouTube.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
jak sie wybic na youtube

Dobry trailer to podstawa

Wiele osób trafi na Twój kanał przypadkiem. Jeżeli Twój pierwszy film będzie interesujący, potencjalny widz będzie chciał zobaczyć inne dzieła spod Twojej ręki. Wchodząc bezpośrednio na Twój kanał pierwszą rzeczą jaka powinna rzucić się w oczy jest trailer. Wspomniany trailer to krótki filmik, w którym możesz przedstawić siebie oraz treści, które będą pojawiać się na Twoim kanale. Postaraj się pokazać swoją wyjątkowość w skali całego YouTube. Ponadto, stworzenie pierwszego zwiastuna będzie wspaniałą praktyką przed właściwym filmem.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Jak powinien wyglądać film na YouTube?

Masz już swój kanał, pomysł na to co chcesz tworzyć oraz trailer. Przyszła pora na pierwsze nagranie. Najważniejsza jest akcja filmu – film, który publikujesz musi przykuwać uwagę widza. Nudny film będzie gwoździem do trumny, widzowie nie dotrwają nawet do połowy filmu. Postaraj się, aby akcja rozwijała się stopniowo. Dzięki temu widz stale będzie zainteresowany co stanie się w dalszej części filmu. Rozważ również montaż, który zastosujesz. Możesz opublikować film w „surowej” formie lub użyć niebanalnego montażu. Szerokie grono YouTuberów zbudowało swoją popularność na montażu, który w szczególny sposób przypadł do gustu widzom.

Pora na pierwszy film

Wszystko zaplanowane, więc pora nagrać pierwszy film. Już go nagrałeś? Wspaniale! Teraz musisz go opublikować. YouTube jest bardzo intuicyjną witryną, więc dodanie filmu jest bardzo łatwe. Wystarczy, że nakierujesz wzrok na prawy górny róg ekranu i klikniesz strzałkę. Wtedy Twoim zadaniem jest wybrać plik z filmem, dobór miniatury, opis oraz tytuł.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
jak sie wybic na youtubie

Optymalizacja wyszukiwania filmów na YouTube

Jeszcze przed przesłaniem filmiku zwróć szczególną uwagę na tytuł oraz opis. Tytuł nie może być zbyt krótki ani zbyt długi. Postaraj się zawrzeć w nim informację co będzie się działo w filmie, dzięki temu widzowie będą wiedzieli czego mogę spodziewać się na nagraniu. Pamiętaj, aby zawrzeć w nim słowa kluczowe. Takim słowem może być nazwa serii, którą prowadzisz. W opisie po krótce opisz Twoje dzieło, ale nie zdradzaj wszystkich informacji, aby oglądający Cię ludzie mieli element zaskoczenia. Tutaj też postaraj się wpleść w naturalny sposób słowa kluczowe. Jeżeli chcesz możesz dodać linki do twoich profilów na social mediach. Na koniec najważniejsza rzecz, czyli hashtagi. Zawrzyj w nich informacje o kategorii wideo, jego treści itp.

youtube seo
youtube seo

Bądź konsekwentny

Udało się, opublikowałeś swój pierwszy film, zdobyłeś pierwsze wyświetlenia i pozytywne opinie. Możesz być z siebie dumny, zrobiłeś pierwszy krok ku wielkiej sławie. Co teraz? Kontynuuj swoją pracę dalej. Nagrywaj kolejne filmy, docieraj do coraz większej liczby odbiorców i nigdy nie osiadaj na laurach. Twój rozwój nie może być procesem zakończonym, staraj się stale rozwijać i poprawiać ewentualne błędy – widzowie docenię włożoną przez Ciebie pracę.

Zaangażuj się w swoją społeczność

Nie trzymaj się z daleka od swoich widzów. Wręcz przeciwnie, często z nimi dyskutuj. To najlepsza metoda, aby dowiedzieć się co w sobie zmienić. Najwygodniejszym miejscem jest sekcja komentarzy. Zaglądaj tam często, wdawaj się w dyskusje, prowadź rozmowy, zaskarbiaj sympatię swoich fanów.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
socialmedia

Analizuj, optymalizuj, powtarzaj

Nawet najlepszych stać na więcej. Rozwój kanału na YouTube to proces nieskończony – zawsze możesz być lepszy. Tylko jak stawać się lepszym? Odpowiedź na to w teorii trudne pytanie jest w rzeczywistości bardzo proste – analityka kanału. Kliknij na avatar, wybierz opcję YouTube Studio i zakładkę statystyki. Znajdziesz tam dosłownie wszystko czego potrzebujesz – które filmy są chętnie oglądane, a także które widzowie zazwyczaj omijają. Widać nawet które minuty poszczególnych filmów przykuwają największą uwagę. Na tej podstawie jesteś w stanie wyciągać wnioski co robisz źle, co trzeba zmienić, a co sprawuje się najlepiej.

analiza seo youtube
analiza seo youtube

Podsumowanie

Chciałeś dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę na YouTube? Przekazaliśmy Ci kilka wskazówek dzięki którym możesz to zrobić! Pamiętaj, że najważniejsza jest Twoja praca, zaangażowanie i czas który włożysz w budowanie kanału.
Nie zapomnij, że najważniejsza jest autentyczność, niech widzowie pokochają Cię za to kim jesteś, a nie za to kogo udajesz.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
Ocena 5 z: 2

Related Products:

Youtube Like

7,99 49,99 Wybierz opcje

Subskrypcje Youtube

9,99 249,99 Wybierz opcje

Youtube Wyświetlenia

14,99 63,99 Wybierz opcje

Youtube Komentarze

4,99 23,99 Wybierz opcje

Youtube DisLike

8,99 99,99 Wybierz opcje

Polubienia Komentarza Youtube

6,99 99,99 Wybierz opcje