Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagram?

Słyszałeś kiedyś o Instagram? To jeden z największych socialmediów na świecie. Wiele osób chciałoby odnieść sukces, ale pomimo starań nie mogą zwiększyć liczby followersów. W internecie można znaleźć wiele poradników i wskazówek jak prowadzić swój profil na Instagram, ale ich twórcy zapominają o najważniejszym – o zdjęciach, które stanowią elementarną część tego serwisu społecznościowego.

Uważasz, że Twoje zdjęcia są na nie wystarczającym poziomie? Czy chciałbyś zgromadzić wokół siebie więcej obserwujących? Chciałbyś wiedzieć jak robić dobre zdjęcia na Instagram? W tym poradniku dowiesz się jak poprawnie kadrować zdjęcia, poznasz znaczenie kompozycji oraz światła stosowanych na zdjęciach.

Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagram
Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagram

Odzwierciedlenie Twojej osoby – kompozycja

Na samym początku musisz wybrać kompozycję jaką będziesz stosować. Kompozycja to po prostu klimat, nastrój jaki będzie panował na Twoim profilu. Można pokusić się o stwierdzenie, że kompozycja do graficzne odzwierciedlenie osoby.

Aby wybrać kompozycję zastanów się jaki jest Twój motyw? Być może postawisz na motyw biały? A może wolisz styl minimalny?

Wśród wielu motywów czarno-biały jest jednym z najpopularniejszych. Motyw czarno-biały otwiera furtkę do nowych doznań. Odbiorca nie zwraca wtedy uwagi na barwy, a na całokształt Twojego dzieła – pozwala zgłębić tematy, doszukać się przesłania i szczegółów, które chcesz przekazać. Pamiętaj, że istnieje wiele filtrów czarno-białych. Dobrym pomysłem jest zastosowanie różnych sztuczek takich jak cienie – uwydatnią one Twoje zdjęcia.

Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagram
Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagram

Profesjonalny aparat czy może telefon?

Bardzo ważny jest dobór urządzenia, którym wykonasz zdjęcia. Wbrew temu co mogłeś pomyśleć, nie potrzebujesz aparatu fotograficznego za kilka tysięcy, wystarczy zwykły telefon. Technologia idzie do przodu, a telefony dysponują coraz lepszymi aparatami. Jak wykonać dobre zdjęcie? Rób zdjęcia w taki sposób, aby Ci się podobały. Nie zwracaj uwagi na innych i baw się fotografią zachowując pewne standardy.

Przed zrobieniem zdjęcia zastanów się z jakiego punktu je wykonasz. Miejsce, z którego wykonasz zdjęcie ma ogromny wpływ na przekaz czy też skład fotografii. Robienie zdjęć z poziomu oczu jest bardzo monotematyczne, wypróbuj fotografowanie z wysokości, z dołu lub boku.

Symetryczność jest atrakcyjna, jednak nie próbuj uchwycić jej za wszelką ceną. W miarę możliwości staraj się nie stawiać obiektów na środku fotografii – skutecznie zabija to ruch i energię, przez co obraz wydaje się statyczny i nudny.

Nie zapominaj o tym, że fotografia jest dwuwymiarowa. Umiejętnie twórz fotografię, na której będzie można wyróżnić pierwszy plan, drugi plan oraz tło. Postaraj się stosować cienie, które będą nakładały się na inne obiekty. Dzięki tej metodzie będziesz w stanie wyróżnić scenę, która ma szczególne znaczenie.

Dzięki tym kilku wskazówkom z pewnością zrobisz dobre zdjęcie na Instagram.

aparat konta telefon
aparat vs telefon

Nie zapomnij o oświetleniu

Pomyśl także o zastosowaniu oświetlenia. Dzięki dobrze zastosowanemu oświetleniu będziesz mógł osiągnąć głębię barw, nastrój i atmosferę fotografii. Ponad to poprzez manipulowanie światłem będziesz w stanie osiągnąć najlepszą możliwe teksturę i jaskrawość. Poprzez odpowiednią grę świateł i cieni stworzysz profesjonalnie wyglądającą fotografię, która zadziwi każdego.

Wykonując fotografię telefonem zwracaj szczególną uwagę na oświetlenie dzienne – źródło, z którego pochodzi światło ma ogromny wpływ na to jak finalnie wygląda zdjęcie. Unikaj światła skierowanego zza aparatu na obiekt, który chcesz ująć na zdjęciu. Sprawia to wrażenie płaskiej, niczym nie wyróżniającej się fotografii. Zastosowanie bocznego oświetlenia pomoże osiągnąć głębię barw. Ponad to, użycie bocznego oświetlenia ukształtuje obraz, dzięki czemu zyska on wrażenie trójwymiarowego.

zdjecie oswietlenie
zdjecie oswietlenie

Jak sam widzisz, dobrze zastosowane oświetlenie bardzo pomaga w zrobieniu dobrego zdjęcia na Instagram.

Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagram?
Ocena 1.4 z: 19

Related Products:

Polubienia Instagram

6,99 149,99 Wybierz opcje

Instagram Followers

9,99 399,99 Wybierz opcje

Instagram Wyświetlenia

1,49 13,99 Wybierz opcje

Instagram Komentarze

7,49 12,99 Wybierz opcje

Instagram Like Pakiet AutoLike

9,99 39,99 Wybierz opcje