Jak zostać popularnym na TikToku?

Czy jest możliwość łatwego wybicia się na tej platformie oraz szybkiego pozyskania fanów? Poniżej zostanie przedstawione 10 rad, które mogą Tobie pomóc w szybkim wzbiciu się na wyżyny TikToka.

Jak zostać popularnym na TikToku?
Jak zostać popularnym na TikToku?

Na początku warto dowiedzieć się czym tak w ogóle jest TikTok. Jest to mobilna aplikacja internetowa, która pozwala dzielić się krótkimi filmami, które są zbliżone do teledysków muzycznych. Osoby publikujące filmy mają również dostępy do różnych efektów, filtrów oraz sporej listy starszych oraz aktualnych filmów. Aplikacja została stworzona w Chinach w 2016 roku.

Jak wybić się na TikToku – 10 przydatnych wskazówek

1. Wyróżniaj się

Musisz pamiętać żeby być oryginalnym twórcą, znajdź coś dzięki czemu będziesz się mógł wyróżnić z tłumu. Jeżeli do tego dojdziesz, osoby odwiedzające Twoje konto na TikToku będą mogły łatwiej Ciebie zapamiętać. Z pewnością nie kopiuj pomysłów innych twórców, utrudni Tobie to pracę. Pamiętaj, że kreatywność jest bardzo ważna.

2. Bądź na bieżąco

Jeżeli będziesz publikował to co jest na czasie, zwiększysz swoją szansę na wybicie się. Zawsze możesz zaprezentować zagraniczny trend, który nie dotarł jeszcze do Polski, będziesz wtedy kojarzony z danym trendem w swoim kraju.

3. Wybieraj odpowiednią muzykę

To jaką muzykę wybierzesz do swojego filmiku, jest bardzo ważnym elementem. Zawsze możesz wybierać muzykę, która jest obecnie popularna. Jeżeli natomiast nie chcesz iść na łatwiznę i wybierać muzykę, która jest rozpoznawalna, zawsze masz do wyboru multum innych piosenek. Jest zawsze możliwość, że kiedy użyjesz mniej znanego utworu, wybije on Ciebie z powodu swojej wyjątkowości.

4. Pamiętaj o jakości

Podstawą na TikToku jest odpowiednia jakoś obrazu jak i również dźwięku. Osoba, która natknie się na Twój filmik a będzie on słaby jakościowo zostanie najzwyczajniej pominięty. Musisz pamiętać również o tym żeby obraz był wyraźny. Dobre oświetlenie jest bardzo ważne.

5. Wspólne tworzenie filmów?

Wiadomo, inaczej Twój film zostanie odebrany jeżeli nagrywasz go sam, a inaczej jeżeli nagrywasz co z kimś. Pamiętaj, że wiele osób wybija się na TikToku dzięki wspólnym siłą. Nagranie razem jakiegoś tańca czy obecnie panującego trendu może się dobrze przyjąć.

6. Nagrywanie swojej wyprawy

Jeżeli obecnie znajdujesz się w ciekawym miejscu, które przyciąga uwagę, nie tylko Twoją ale i osób z którymi się znajdujesz, wykorzystaj to. Musisz pamiętać żeby nie ograniczać się do podstaw. Kreatywność jest bardzo ważna w tworzeniu swojej “TikTokowej przygody”

7. Algorytmy TikToka

Pamiętaj, że TikTok ma swoje zasady, a to kto będzie bardziej widzialny, zależy od jego algorytmów. Najważniejsze jest to, żeby osoby, które oglądają Twoje filmy nie przewijały go. Będzie to niekorzystne dla Ciebie. Natomiast jeżeli Twoje TikToki są oglądane do samego końca i nie są przewijane, szansa na to, że Twój film wyświetli się komuś innemu jest większa. Jeżeli masz pomysł na film, pamiętaj by nie było w nim nudnych momentów, im więcej będziesz posiadał polubień oraz komentarzy tym lepiej dla Ciebie.

8. Dodawanie Hasztagów, Opisów, Emotek

Dodanie hasztagów do swojego filmu jest bardzo ważne. Jeżeli będa one dobrze wykorzystywane przez Ciebie, zawsze szansa na zwiększenie zasięgów Twojego TikToka jest większa. To samo tyczy się opisów, im ciekawszy tym lepiej dla Ciebie. Warto również żebyś dodawał emotki, niby nic wielkiego a jednak, element, który może Tobie pomóc.

9. Oglądaj oraz reaguj na TikToki pozostałych osób

Na TikToku bardzo przydatne dla osoby, która chce się wybić, ważne jest polubienie, dodanie komentarza lub ewentualnego udostępnienia TikToka innej osoby. Zawsze istnieje możliwość, że Ta osoba to zauważy i również zajrzy na Twoje konto i zostawi coś po sobie.

10. Podziel się tym co lubisz robić

Często osoby, które pokazują to co lubią robić oraz opowiadają o tym, mają szansę na zwiększenie swojej popularności. Dlaczego? Dlatego, że widać w Tobie naturalność, ludzie z TikToka uwielbiają oglądać kogoś kto wypada naturalnie, nie jest sztuczny, cieszy się z tego co robi, ma jakąś pasję. Przykładowo, jeżeli masz talent do tańczenia możesz to wykorzystać. Na TikToku taki talent jest bardzo ważny, gdyż ta platforma głównie się na tym opiera. Oczywiście, jeżeli masz inną pasję, również ją zaprezentuj, zawsze jest szansa, że przyjmie się tak samo dobrze, a może jeszcze lepiej.

Jak wybić się na TikToku – Podsumowanie

Pamiętaj, że początki są zawsze trudne, tak jest ze wszystkim. Bądź sobą i rób to co lubisz. Wskazówki, które zostały podane powyżej mają Tobie pomóc osiągnąć sukces, lecz to od Ciebie zależy czy Ci się uda. Nie możesz również przejmować się negatywnymi opiniami, ponieważ takie zawsze się znajdą. Pamiętaj o tym, że nawet negatywne komentarze mogą zwiększyć Twoje zasięgi, ponieważ to też są opinię. Skup się na tym co robisz, a przede wszystkim na tym co lubisz robić a z pewnością uda Ci się osiągnąć wymarzony sukces. Ciężka praca i sumienność to podstawa osiągnięcia sukcesu.

Jak zostać popularnym na TikToku?
Ocena 5 z: 1