4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!

Chciałbyś aby więcej ludzi oglądało twoje filmy na YouTube? Chciałbyś ulepszyć swoje filmy pod kątem wyszukiwania?
Jeżeli ludzie nie mogą cię odnaleźć, nie mogą obejrzeć twoich filmów lub nie zasubskrybują twojego kanału, to pamiętaj że działa to negatywnie na pozycjonowanie twoich filmów.

W tym artykule poznasz cztery sposoby na poprawę rankingu swoich filmów aby zająć wyższą pozycję w wyszukiwarce YouTube.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!

Dlaczego wyszukiwanie na YouTube jest tak ważne?

W każdej minucie, 100 godzin różnych filmów są przesyłane na YouTube. Stronę odwiedza codziennie nawet 30 milionów osób. Jeżeli chcesz znaleźć jakiś film, najprawdopodobniej rozpoczynasz poszukiwania od YouTube.

Poza tym że jest największym źródłem filmów, a równocześnie drugą co do wielkości wyszukiwarką (zaraz po Google).

Jeżeli tylko dobrze wykorzystasz rozgłos jak i inne możliwości które oferuje YouTube na pewno przełoży się to na twój osobisty sukces i wybicie się na YouTube. Konkurencja na tej platformie jest ogromna, istnieją miliony wysokiej jakości wręcz nieskazitelnie zmontowanych filmów.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
wybicie się na YouTube

Podobnie jak Google, YouTube wykorzystuje różne czynniki rankingowe aby zdecydować które filmy znajdą się u góry strony wyników wyszukiwania (SERP – z ang. search results page). YouTube bierze pod uwagę wyświetlenia Twojego filmu, czas oglądania jak i liczbę ocen i komentarzy.

Na dobrą sprawę liczą się też subskrybcje, ile razy Twoje wideo pojawia się na liście odtwarzania użytkowników, jak często jest dodawane do playlisty czy też ulubionych.
Aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce YouTube musisz zoptymalizować swoje treści aby ludzie klikali w twój film. Co ważniejsze, nie mówię tutaj tylko o treściach które tworzysz. Przede wszystkim liczą się kluczowe słowa (z ang. Keywords) których użyjesz, tytuł, opis i tagi.

Jak widzisz aby Twój film był na pierwszej stronie YouTube musisz spełnić wiele czynników. Ale hej, skoro już wiesz czego szukają, możesz im to dać!
Poniżej przedstawiamy 4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube, dowiesz się jak przygotować swoje filmy do największej oglądalności.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
jak sie wybic na youtubie

#1 Użyj dobrych słów kluczowych

Wiesz już jak ważne są kluczowe słowa w Twoim filmie. Zastosowanie odpowiednich słów w tytule filmu polepszy Twoją pozycję w rankingu wyszukiwania.

YouTube potrafi wiele rzeczy, ale nie może przeszukać Twojego filmu w celu odnalezienia kluczowych słów, więc musisz dodać je samodzielnie. Jeśli nie jesteś pewny jakich słów użyć i potrzebujesz pomocy, użyj takich narzędzi jak YouTube Keyword Tool. Z łatwością sprawdzisz tam jakie słowa nie mają konkurencji i będą dla Ciebie najlepsze.
Kluczowe słowa których użyjesz pomagają YouTube określić czy treść filmu jest istotna, a także pomagają Twoim widzom dowiedzieć się o czym jest film. Pamiętaj aby zawrzeć te słowa w tytule, opisie i tagach.

Ogólną zasadą jest użycie około 10 tagów, które będą zawierały kategorię wideo, jego treść, miejsce kręcenia i osoby które na filmie wystąpiły.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
youtube keywords

#2 Zamieść słowa kluczowe w tytule

Dobry tytuł powinien powiedzieć odbiorcy dokładnie to czego może się spodziewać na Twoim filmie. To może być trudniejsze niż się wydaje.

Twój tytuł jest zbyt długi? Ludzie stracą zainteresowanie i Cię zignorują. Tytuł jest za krótki? Ludzie nie będą wiedzieli czy znajdą to czego szukają i również Cię zignorują.

Idealny tytuł powinien mieścić się w granicach 120 znaków – wystarczająco by przekazać widzom co znajdą w filmie, ale nie tak dużo by ich zanudzić.

Przykładowo, wideo nazwane „Mój kot” nie przyciągnie niczyjej uwagi, ponieważ tytuł jest zbyt krótki i powtarzalny. (To znaczy, ile filmów o kotach widziałeś w życiu? Dużo prawda?)

Tytuł powinien być dokładniejszym opisem zawartości Twojego filmu, wtedy będzie on ciekawszy i przyciągnie więcej osób. Tytuł „Mój kot próbuje zjeść buty” zachęca użytkowników do kliknięcia i obejrzenia. Powyższy tytuł jest przykładem dobrego i jasnego tytułu.

Kiedy tworzysz swój tytuł postaraj się dodać kluczową frazę na początku filmu, zwłaszcza kiedy robisz serię. Dla przykładu: „Zdrowe Babeczki: Bezcukrowe Cynamonowe” „Zdrowe Babeczki: Bezglutenowe Bananowe” i tak dalej.

wybicie się na YouTube
wybicie się na YouTube

#3: Zoptymalizuj opis za pomocą kluczowych słów.

Pisząc opis filmu postaraj się w naturalny sposób wpleść kluczowe słowa. Tak długo jak opis nie jest pisany na siłę będzie OK.

Jeżeli będziesz nadużywał kluczowych słów w sposób spamerski (tak zwane upychanie będące złą etykietą) zrujnujesz swoje szanse na pojawienie się na szczycie rankingów wyszukiwania.

Pisząc opis pamiętaj o dodaniu do niego linku do swojej strony internetowej lub bloga. Link YouTube do Twojej strony uważany jest jako link zwrotny ( co pozytywnie działa na algorytm wyszukiwania Googe).

Opis filmu zostaje zazwyczaj ucięty przy trzeciej linijce, więc pamiętaj aby link umieścić na górze.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
youtube seo

#4: Dostosuj miniaturkę Twojego filmu

Miniaturka jest twarzą Twojego filmu. Należy pamiętać, że to właśnie na nią w pierwszej kolejności zwraca uwagę odbiorca, więc musi go zachwycić.

Spersonalizowane miniatury za każdym razem stanowczo przewyższają te automatycznie wygenerowane przez YouTube. Ziarnisty zrzut ekrany wycięty z połowy filmu nie przykuje niczyjej uwagi a tym bardziej nie przekona do tego że to właśnie w Twój film warto obejrzeć.

Jak widzisz warto poświęcić czas na stworzenie niestandardowej, atrakcyjnej miniatury która pokaże o czym jest Twój film. Aby uzyskać najlepsze rezultaty miniatura powinna mieć rozdzielczość 1280×720 przy proporcjach 16:9.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
miniaturka youtube

Podsumowanie

Wybór odpowiednich słów kluczowych, włączenie ich do tytuły, opisu i tagów, a także dostosowanie miniaturki wideo robi wielką różnicę w ruchu na YouTube i sukcesie który próbujesz osiągnąć.

Możesz osiągnąć jeszcze większy ruch poprzez promowanie swoich filmów na różnych serwisach społecznościowych aby dotrzeć do jak największej liczby osób.

Udostępnianie wideo z wielu źródeł pomaga użytkownikom YouTube znaleźć Twoje wideo. Przy odrobienie szczęścia będą je promować i udostępniać dalej na innych swoich platformach. Te linki mówią TouTube (oraz Google), że Twoje treści popularne, co popycha Cię coraz wyżej w drabinie SERP i do lepszych wyników wyszukiwania YouTube.

Teraz wszystko co potrzebujesz to dobra treść, ale to już ta łatwiejsza część prawda?

wybicie sie na youtubie
wybicie sie na youtubie
4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
Ocena 5 z: 1

Related Products:

Youtube Like

8,99 99,99 Wybierz opcje

Youtube Wyświetlenia

13,99 59,99 Wybierz opcje

Youtube Komentarze

4,99 23,99 Wybierz opcje

Youtube DisLike

8,99 99,99 Wybierz opcje