Koszyk

Instagram dla opornych!

Czyli podstawowa wiedza na temat instalacji oraz rodzajów kont na Instagram! Dowiedz się jak zainstalować instagrama! Czy jest możliwość pobrania tej aplikacji na komputer, czy tylko na telefon, jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Zostanie również wytłumaczone w jaki sposób korzystać z instagrama oraz na czym polegają poszczególne funkcje tej aplikacji.

Instagram – Poradnik

Na początku warto dowiedzieć się czym tak w ogóle jest instagram?

Jest to popularny portal społecznościowy, na którym możemy dzielić się naszymi zdjęciami oraz filmami. Posiada on wiele niesamowitych funkcji, z których możesz korzystać. Można obserwować osoby, które tylko chcemy, prowadzić własne relacje. Funkcji jest wiele, wszystko zostanie wytłumaczone poniżej.

Jak utworzyć konto na instagramie?

Na początku Twoim zadaniem jest wyszukanie aplikacji z Twojego sklepu, jeżeli posiadasz iPhone to ze sklepu App Store, natomiast jeżeli posiadasz Androida to z Google Play.
Następnie, po pobraniu aplikacji, otwórz ją. Później musisz założyć konto, czyli się zarejestrować, jeżeli posiadasz Androida kliknij opcję “Zarejestruj się przy użyciu adresu e-mail lub numeru telefonu”, natomiast jeżeli posiadasz iPhone kliknij “Utwórz nowe konto”. Następnie wprowadź swój e-mail lub numer telefonu i wybierz opcję “Dalej” (pamiętaj żeby wprowadzane dane były prawdziwe, ponieważ będą one potrzebne Tobie to dalszych logowań). Możesz również zalogować się przez Facebooka, jeżeli posiadasz tam konto, ta opcja jest również dostępna. Jeżeli chcesz to zrobić, wybierz opcję “Logowanie przez Facebooka”. Na końcu utwórz swoje hasło oraz nazwę użytkownika, wpisz swoje dane profilowe i wybierz opcję “Dalej”.

INSTAGRAM DLA OPORNYCH!

Czy da się zalogować na instagrama przez komputer?

Oczywiście, możesz logować się przez komputer lub przez telefon. To już jest Twój wybór, gdzie będzie Ci łatwiej. Na komputerze wystarczy w przeglądarkę wpisać http://www.instagram.com i już jesteś w aplikacji.

Co dalej? Założyłem konto co mam robić?

Na początku musisz uzupełnić informację na Twoim profilu, czyli:
Zdjęcie profilowe
Nazwa profilu
Uzupełnienie opisu – tutaj masz możliwość wykorzystania tylko 150 znaków. W opisie swojego profilu warto napisać o swoich zainteresowaniach, co można znaleźć na Twoim koncie itd.

Daj znać, że posiadasz profil na insta!

Skoro posiadasz już profil i masz ustawione wstępne informację, poinformuj innych w mediach społecznościowych, że posiadasz takowy profil.
Możesz również zaobserwować swoich znajomych, w ustawieniach będziesz posiadał opcję “Obserwuj użytkowników”.

Rodzaje kont na instagramie

Na początku, przy ustawianiu swojego profilu, natkniesz się pewnie na wybór rodzaju konta. Do wyboru masz 4 opcje: Konto prywatne, Konto publiczne, Konto biznesowe oraz Konto twórcy. Lecz czym one się różnią?

Konto publiczne – po wyborze tej opcji, Twoje posty będzie mógł zobaczyć każdy

Konto prywatne – Twoje posty będzie mogła zobaczyć osoba, która zostanie zatwierdzona przez Ciebie. Jeżeli ktoś będzie chciał Ciebie zaobserwować, przyjdzie Ci prośba o akceptację – to od Ciebie będzie zależało czy wyrazisz zgodę na przeglądanie Twojego profilu.

Konto twórcy – będziesz posiadać możliwość do dostępu skrzynki odbiorczej oraz będziesz mieć dostęp do dodatkowych statystyk.

Konto biznesowe – ta opcja, daje Tobie możliwość korzystania z funkcji sklepu na instagramie, posiadasz również dostęp do promocji postów z instagrama.

Na czym polegają poszczególne opcje?

[Obrazek: gPiaadi.png] – w tej zakładce znajdziesz aktualności
[Obrazek: T6fJ7Bl.png] – tutaj możesz znaleźć “instagramowe propozycje” dla Ciebie, mogą to być np. zdjęcia.
[Obrazek: 0UFAbqq.png] – tutaj możesz wykonać film lub zdjęcie
[Obrazek: xzRERAb.png] – po wybraniu tej opcji, pokażą Ci się najbliższe aktywności, które zostały dokonane na Twoim profilu

INSTAGRAM DLA OPORNYCH!

InstaStories – Czym są i jak je wykonać?

Tutaj możesz wykonać filmy, zdjęcia lub relacje. Są one dostępne tylko przez 24 godziny dla Twoich followersów. Jest to odpowiednie miejsce dla osób, które chcą budować społeczność. Na InstaStories możesz pokazywać wiele rzeczy, np. pokazywać swoją codzienność, podzielić się jakąś informacją, wszystko zależy od Ciebie, masz tam do wyboru multum opcji, którymi możesz się bawić.

Jak przełączyć się na inne konto?

Może zdarzyć się sytuacja, że przyjdzie do Ciebie Twój kolega i przy wspólnym siedzeniu przy komputerze, wpadniecie na pomysł zajrzenia na konto drugiej osoby. Tylko jak to wykonać?
Na początku wejdź w to co jest zaznaczone na zdjęciu

INSTAGRAM DLA OPORNYCH!

Ostatecznie wybierasz na które konto chcesz się przełączyć i gotowe.

Czy da się pisać wiadomości na instagramie?

Oczywiście, że tak. Jeżeli jesteś na komputerze zaznacz opcję pokazaną na zdjęciu –

INSTAGRAM DLA OPORNYCH!

Jeżeli jesteś na telefonie – klikasz ten sam znaczek, znajdujący się w prawym górnym rogu.

Jak mogę się wylogować ze swojego konta?

Na telefonie – wchodzisz w “Ustawienia” i wybierasz wyloguj się
Na komputerze – wybierasz opcję zaznaczoną na zdjęciu

INSTAGRAM DLA OPORNYCH!

To tyle, zostały Tobie przedstawione podstawowe opcje instagrama. Z każdym dniem będziesz odkrywał ich coraz więcej i zobaczysz, że opanowanie funkcji instagrama nie jest wcale trudne!

INSTAGRAM DLA OPORNYCH!
Oceń tę stronę

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Chciałbyś rozpocząć przygodę na YouTube? Chciałbyś osiągnąć sławę i rozpoznawalność? Niestety, ale nie jest to tak proste. W każdej minucie przesyłane jest aż 300 godzin wideo do serwisy YouTube. Brzmi strasznie prawda? Nie stresuj się, rozluźnij się i wysłuchaj naszych rad, dzięki którym zbudowanie wokół siebie wielkiej społeczności będzie tylko dobrą zabawą.

Nadszedł czas byś założył czapkę reżysera! Właśnie dziś poczynisz pierwszy krok ku wielkiej sławie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć na YouTube:

1. Zacznijmy od podstaw
2. Ukierunkuj swój kontent
3. Dobry trailer to podstawa
4. Jak powinien wyglądać film?
5. Pora na pierwszy film
6. Optymalizacja wyszukiwania
7. Bądź konsekwentny
8. Zaangażuj się w swoją społeczność
9. Analizuj, optymalizuj, powtarzaj

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Od czego zacząć na YouTube?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to utworzyć kanał. YouTube sprawia, że jest to niezwykle łatwe do zrobienia. Wystarczy kilka kliknięć, aby rozpocząć konfigurowanie nowego kanału.

Zaloguj się do YouTube i kliknij ikonę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu.

Wybierz opcję „Utwórz kanał”.

Pojawi się prośba o utworzenie kanału.

Sprawdź widoczne informacje i potwierdź, że chcesz utworzyć konto.

 

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Ukierunkuj swój kontent

Ustalenie swojego kontentu jest niezwykle ważne. Robienie „wszystkiego” na dłuższą metę przyniesie jedynie negatywne skutki. Zgromadzisz wokół siebie różne osoby o różnych zainteresowaniach. Każda z nich będzie oczekiwała czegoś innego, a Ty nie będziesz w stanie zadowolić Ich zadowolić. Postaw sobie proste pytanie: Co chcę tworzyć, przy jakich treściach czuję się dobrze, zachowuję się swobodnie? Wybierz kontent, przy którym będziesz czuł się najlepiej. Dzięki temu włożysz w filmy pełnię swojego zaangażowania i pokażesz 100% swoich możliwości, co jest bardzo ważna przy rozwoju swojego kanału na YouTube.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
jak sie wybic na youtube

Dobry trailer to podstawa

Wiele osób trafi na Twój kanał przypadkiem. Jeżeli Twój pierwszy film będzie interesujący, potencjalny widz będzie chciał zobaczyć inne dzieła spod Twojej ręki. Wchodząc bezpośrednio na Twój kanał pierwszą rzeczą jaka powinna rzucić się w oczy jest trailer. Wspomniany trailer to krótki filmik, w którym możesz przedstawić siebie oraz treści, które będą pojawiać się na Twoim kanale. Postaraj się pokazać swoją wyjątkowość w skali całego YouTube. Ponadto, stworzenie pierwszego zwiastuna będzie wspaniałą praktyką przed właściwym filmem.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Jak powinien wyglądać film na YouTube?

Masz już swój kanał, pomysł na to co chcesz tworzyć oraz trailer. Przyszła pora na pierwsze nagranie. Najważniejsza jest akcja filmu – film, który publikujesz musi przykuwać uwagę widza. Nudny film będzie gwoździem do trumny, widzowie nie dotrwają nawet do połowy filmu. Postaraj się, aby akcja rozwijała się stopniowo. Dzięki temu widz stale będzie zainteresowany co stanie się w dalszej części filmu. Rozważ również montaż, który zastosujesz. Możesz opublikować film w „surowej” formie lub użyć niebanalnego montażu. Szerokie grono YouTuberów zbudowało swoją popularność na montażu, który w szczególny sposób przypadł do gustu widzom.

Pora na pierwszy film

Wszystko zaplanowane, więc pora nagrać pierwszy film. Już go nagrałeś? Wspaniale! Teraz musisz go opublikować. YouTube jest bardzo intuicyjną witryną, więc dodanie filmu jest bardzo łatwe. Wystarczy, że nakierujesz wzrok na prawy górny róg ekranu i klikniesz strzałkę. Wtedy Twoim zadaniem jest wybrać plik z filmem, dobór miniatury, opis oraz tytuł.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
jak sie wybic na youtubie

Optymalizacja wyszukiwania filmów na YouTube

Jeszcze przed przesłaniem filmiku zwróć szczególną uwagę na tytuł oraz opis. Tytuł nie może być zbyt krótki ani zbyt długi. Postaraj się zawrzeć w nim informację co będzie się działo w filmie, dzięki temu widzowie będą wiedzieli czego mogę spodziewać się na nagraniu. Pamiętaj, aby zawrzeć w nim słowa kluczowe. Takim słowem może być nazwa serii, którą prowadzisz. W opisie po krótce opisz Twoje dzieło, ale nie zdradzaj wszystkich informacji, aby oglądający Cię ludzie mieli element zaskoczenia. Tutaj też postaraj się wpleść w naturalny sposób słowa kluczowe. Jeżeli chcesz możesz dodać linki do twoich profilów na social mediach. Na koniec najważniejsza rzecz, czyli hashtagi. Zawrzyj w nich informacje o kategorii wideo, jego treści itp.

youtube seo
youtube seo

Bądź konsekwentny

Udało się, opublikowałeś swój pierwszy film, zdobyłeś pierwsze wyświetlenia i pozytywne opinie. Możesz być z siebie dumny, zrobiłeś pierwszy krok ku wielkiej sławie. Co teraz? Kontynuuj swoją pracę dalej. Nagrywaj kolejne filmy, docieraj do coraz większej liczby odbiorców i nigdy nie osiadaj na laurach. Twój rozwój nie może być procesem zakończonym, staraj się stale rozwijać i poprawiać ewentualne błędy – widzowie docenię włożoną przez Ciebie pracę.

Zaangażuj się w swoją społeczność

Nie trzymaj się z daleka od swoich widzów. Wręcz przeciwnie, często z nimi dyskutuj. To najlepsza metoda, aby dowiedzieć się co w sobie zmienić. Najwygodniejszym miejscem jest sekcja komentarzy. Zaglądaj tam często, wdawaj się w dyskusje, prowadź rozmowy, zaskarbiaj sympatię swoich fanów.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?
socialmedia

Analizuj, optymalizuj, powtarzaj

Nawet najlepszych stać na więcej. Rozwój kanału na YouTube to proces nieskończony – zawsze możesz być lepszy. Tylko jak stawać się lepszym? Odpowiedź na to w teorii trudne pytanie jest w rzeczywistości bardzo proste – analityka kanału. Kliknij na avatar, wybierz opcję YouTube Studio i zakładkę statystyki. Znajdziesz tam dosłownie wszystko czego potrzebujesz – które filmy są chętnie oglądane, a także które widzowie zazwyczaj omijają. Widać nawet które minuty poszczególnych filmów przykuwają największą uwagę. Na tej podstawie jesteś w stanie wyciągać wnioski co robisz źle, co trzeba zmienić, a co sprawuje się najlepiej.

analiza seo youtube
analiza seo youtube

Podsumowanie

Chciałeś dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę na YouTube? Przekazaliśmy Ci kilka wskazówek dzięki którym możesz to zrobić! Pamiętaj, że najważniejsza jest Twoja praca, zaangażowanie i czas który włożysz w budowanie kanału.
Nie zapomnij, że najważniejsza jest autentyczność, niech widzowie pokochają Cię za to kim jesteś, a nie za to kogo udajesz.

Jak rozpocząć przygodę na YouTube?

Ocena 5 z: 1

Jak zwiększyć liczbę swoich followersów na Instagramie?

Każdy z Nas słyszał o Instagramie prawda? Jest on gigantem na rynku social mediów z którego korzystają miliony osób dziennie. Wśród tego ogromu jesteś Ty, który chcesz rozwinąć skrzydła, zdobyć więcej obserwujących i stanąć na szczycie.

Droga do wielkiej rozpoznawalności na Instagramie jest kamienista, a na sukces składa się wiele czynników i działań, które pozornie są nie istotne. Jak sam widzisz, wyzwanie, przed którym stoisz nie należy do najprostszych, ale to nie powód by się poddawać. Razem z naszymi wskazówkami dowiesz się jak zwiększyć liczbę followersów na Instagramie.

 

Dopasuj hashtagi do swojego contentu

Hashtagi są nieodzownym elementem Instagrama. W przeciwieństwie do powszechnie panujących opinii nie powinieneś ograniczać się do najpopularniejszych hashtagów. Zamiast tego postaraj się zamieszczać tagi dostosowane do przodującego tematu na Twoim profilu. Pamiętaj by nie przywiązywać się do hashtagów. W Naszej opinii jest to jedna z najważniejszych rzeczy, której powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Staraj się zmieniać je co jakiś czas. Drogą eksperymentów zdobędziesz doświadczenie i dowiesz się które z nich przynoszą Ci największe korzyści – większą liczbę followów.

hashtag instagram hasztag tag - likefb.pl
Jak zwiększyć liczbę swoich followersów na Instagramie?

Udzielaj się na innych profilach

Pamiętaj, że na Instagramie nie jesteś sam – to skupisko milionów osób, które podobnie do Ciebie również pragną prężnie się rozwijać. Dobrym pomysłem będzie to wykorzystać. Postaraj się codziennie poświęcić swój czas udzielając się na innych profilach. Zostawiaj po sobie polubienia, komentarze i wdawaj się w dyskusje. Tym prostym sposobem Twój profil niemal zawsze będzie przewijał się wśród komentarzy, dzięki czemu zostaniesz zauważony przez innych. Niektórzy użytkownicy zerkną na Twój profil i być może zostaną na dłużej, a tym samym licznik obserwujących poszybuje w górę.

Jak zwiększyć liczbę swoich followersów na Instagramie?

Oznaczaj miejsca w których się właśnie znajdujesz

Szczególnie wartą uwagi jest zakłada „Miejsca”. Wspomniana zakładka pokazuje zdjęcia, które zostały zrobione w danej lokalizacji. Niesie to ze sobą ogromny potencjał, wystarczy wyobrazić sobie znudzonego ucznia na lekcjach w szkole, który przegląda Instagrama. Jeżeli oznaczysz lokalizację w pobliżu miejsca, w którym się znajduje masz dużą szansę na kolejnego followa.

Jak zwiększyć liczbę swoich followersów na Instagramie?
Jak zwiększyć liczbę swoich followersów na Instagramie?

Wykorzystaj potencjał stories

Kiedy tylko stories zostały dodane stały się najlepszą częścią Instagrama według wielu osób. Prostota, swoboda i interaktywność to zaledwie kilka zalet – ogranicza Cię jedynie kreatywność. Dodawanie relacji jest niesamowicie proste, a zarazem jest to sposób by zbliżyć się swoich followersów. Dzięki nim bez problemu jesteś w stanie podzielić się tym co dzieje się u Ciebie w danym momencie.

instagram story
instagram story

Stawiaj jakość ponad ilość

Wiele osób o tym zapomina, ale zasypanie swojego profilu średniej jakości postami to zły pomysł. Tym sposobem możesz znudzić swoich fanów, a zarazem zniechęcić ich przeciętnymi zdjęciami. Zamiast tego postaraj się, aby Twoje zdjęcia były na swój sposób wyjątkowe. Dobry post powinien przykuwać uwagę odbiorcy i wpadać mu głęboko w pamięć. Przygotowanie dobrej fotki może być ciężkie, ale na pewno wiele osób doceni Twoją ciężką pracę.

10 Wskazówek dla początkujących na Instagramie
10 Wskazówek dla początkujących na Instagramie

Przekieruj ruch z innych zakątków Internetu

Nie zawsze musisz zaczynać od zera. Być może jesteś już rozpoznawalny w różnych serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub YouTube. Jeżeli jest to możliwe postaraj się przekierować swoją już utworzoną społeczność na Instagrama. Tak prostą metodą możesz zwiększyć liczbę swoich followersów w zaledwie kilka minut!

Jak zwiększyć liczbę swoich followersów na Instagramie?

Ocena 5 z: 1

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!

Chciałbyś aby więcej ludzi oglądało twoje filmy na YouTube? Chciałbyś ulepszyć swoje filmy pod kątem wyszukiwania?
Jeżeli ludzie nie mogą cię odnaleźć, nie mogą obejrzeć twoich filmów lub nie zasubskrybują twojego kanału, to pamiętaj że działa to negatywnie na pozycjonowanie twoich filmów.

W tym artykule poznasz cztery sposoby na poprawę rankingu swoich filmów aby zająć wyższą pozycję w wyszukiwarce YouTube.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!

Dlaczego wyszukiwanie na YouTube jest tak ważne?

W każdej minucie, 100 godzin różnych filmów są przesyłane na YouTube. Stronę odwiedza codziennie nawet 30 milionów osób. Jeżeli chcesz znaleźć jakiś film, najprawdopodobniej rozpoczynasz poszukiwania od YouTube.

Poza tym że jest największym źródłem filmów, a równocześnie drugą co do wielkości wyszukiwarką (zaraz po Google).

Jeżeli tylko dobrze wykorzystasz rozgłos jak i inne możliwości które oferuje YouTube na pewno przełoży się to na twój osobisty sukces i wybicie się na YouTube. Konkurencja na tej platformie jest ogromna, istnieją miliony wysokiej jakości wręcz nieskazitelnie zmontowanych filmów.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
wybicie się na YouTube

Podobnie jak Google, YouTube wykorzystuje różne czynniki rankingowe aby zdecydować które filmy znajdą się u góry strony wyników wyszukiwania (SERP – z ang. search results page). YouTube bierze pod uwagę wyświetlenia Twojego filmu, czas oglądania jak i liczbę ocen i komentarzy.

Na dobrą sprawę liczą się też subskrybcje, ile razy Twoje wideo pojawia się na liście odtwarzania użytkowników, jak często jest dodawane do playlisty czy też ulubionych.
Aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce YouTube musisz zoptymalizować swoje treści aby ludzie klikali w twój film. Co ważniejsze, nie mówię tutaj tylko o treściach które tworzysz. Przede wszystkim liczą się kluczowe słowa (z ang. Keywords) których użyjesz, tytuł, opis i tagi.

Jak widzisz aby Twój film był na pierwszej stronie YouTube musisz spełnić wiele czynników. Ale hej, skoro już wiesz czego szukają, możesz im to dać!
Poniżej przedstawiamy 4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube, dowiesz się jak przygotować swoje filmy do największej oglądalności.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
jak sie wybic na youtubie

#1 Użyj dobrych słów kluczowych

Wiesz już jak ważne są kluczowe słowa w Twoim filmie. Zastosowanie odpowiednich słów w tytule filmu polepszy Twoją pozycję w rankingu wyszukiwania.

YouTube potrafi wiele rzeczy, ale nie może przeszukać Twojego filmu w celu odnalezienia kluczowych słów, więc musisz dodać je samodzielnie. Jeśli nie jesteś pewny jakich słów użyć i potrzebujesz pomocy, użyj takich narzędzi jak YouTube Keyword Tool. Z łatwością sprawdzisz tam jakie słowa nie mają konkurencji i będą dla Ciebie najlepsze.
Kluczowe słowa których użyjesz pomagają YouTube określić czy treść filmu jest istotna, a także pomagają Twoim widzom dowiedzieć się o czym jest film. Pamiętaj aby zawrzeć te słowa w tytule, opisie i tagach.

Ogólną zasadą jest użycie około 10 tagów, które będą zawierały kategorię wideo, jego treść, miejsce kręcenia i osoby które na filmie wystąpiły.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
youtube keywords

#2 Zamieść słowa kluczowe w tytule

Dobry tytuł powinien powiedzieć odbiorcy dokładnie to czego może się spodziewać na Twoim filmie. To może być trudniejsze niż się wydaje.

Twój tytuł jest zbyt długi? Ludzie stracą zainteresowanie i Cię zignorują. Tytuł jest za krótki? Ludzie nie będą wiedzieli czy znajdą to czego szukają i również Cię zignorują.

Idealny tytuł powinien mieścić się w granicach 120 znaków – wystarczająco by przekazać widzom co znajdą w filmie, ale nie tak dużo by ich zanudzić.

Przykładowo, wideo nazwane „Mój kot” nie przyciągnie niczyjej uwagi, ponieważ tytuł jest zbyt krótki i powtarzalny. (To znaczy, ile filmów o kotach widziałeś w życiu? Dużo prawda?)

Tytuł powinien być dokładniejszym opisem zawartości Twojego filmu, wtedy będzie on ciekawszy i przyciągnie więcej osób. Tytuł „Mój kot próbuje zjeść buty” zachęca użytkowników do kliknięcia i obejrzenia. Powyższy tytuł jest przykładem dobrego i jasnego tytułu.

Kiedy tworzysz swój tytuł postaraj się dodać kluczową frazę na początku filmu, zwłaszcza kiedy robisz serię. Dla przykładu: „Zdrowe Babeczki: Bezcukrowe Cynamonowe” „Zdrowe Babeczki: Bezglutenowe Bananowe” i tak dalej.

wybicie się na YouTube
wybicie się na YouTube

#3: Zoptymalizuj opis za pomocą kluczowych słów.

Pisząc opis filmu postaraj się w naturalny sposób wpleść kluczowe słowa. Tak długo jak opis nie jest pisany na siłę będzie OK.

Jeżeli będziesz nadużywał kluczowych słów w sposób spamerski (tak zwane upychanie będące złą etykietą) zrujnujesz swoje szanse na pojawienie się na szczycie rankingów wyszukiwania.

Pisząc opis pamiętaj o dodaniu do niego linku do swojej strony internetowej lub bloga. Link YouTube do Twojej strony uważany jest jako link zwrotny ( co pozytywnie działa na algorytm wyszukiwania Googe).

Opis filmu zostaje zazwyczaj ucięty przy trzeciej linijce, więc pamiętaj aby link umieścić na górze.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
youtube seo

#4: Dostosuj miniaturkę Twojego filmu

Miniaturka jest twarzą Twojego filmu. Należy pamiętać, że to właśnie na nią w pierwszej kolejności zwraca uwagę odbiorca, więc musi go zachwycić.

Spersonalizowane miniatury za każdym razem stanowczo przewyższają te automatycznie wygenerowane przez YouTube. Ziarnisty zrzut ekrany wycięty z połowy filmu nie przykuje niczyjej uwagi a tym bardziej nie przekona do tego że to właśnie w Twój film warto obejrzeć.

Jak widzisz warto poświęcić czas na stworzenie niestandardowej, atrakcyjnej miniatury która pokaże o czym jest Twój film. Aby uzyskać najlepsze rezultaty miniatura powinna mieć rozdzielczość 1280×720 przy proporcjach 16:9.

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!
miniaturka youtube

Podsumowanie

Wybór odpowiednich słów kluczowych, włączenie ich do tytuły, opisu i tagów, a także dostosowanie miniaturki wideo robi wielką różnicę w ruchu na YouTube i sukcesie który próbujesz osiągnąć.

Możesz osiągnąć jeszcze większy ruch poprzez promowanie swoich filmów na różnych serwisach społecznościowych aby dotrzeć do jak największej liczby osób.

Udostępnianie wideo z wielu źródeł pomaga użytkownikom YouTube znaleźć Twoje wideo. Przy odrobienie szczęścia będą je promować i udostępniać dalej na innych swoich platformach. Te linki mówią TouTube (oraz Google), że Twoje treści popularne, co popycha Cię coraz wyżej w drabinie SERP i do lepszych wyników wyszukiwania YouTube.

Teraz wszystko co potrzebujesz to dobra treść, ale to już ta łatwiejsza część prawda?

wybicie sie na youtubie
wybicie sie na youtubie

4 Sprawdzone sposoby na wybicie się na YouTube!

Ocena 5 z: 1

Jak zyskać dużo polubień na facebook?

Zastanawiasz się pewnie jak mieć dużo lajków na Facebooku, czy istnieją sposoby aby liczba polubień cały czas rosła? Oczywiście, sposobów jest bardzo dużo, lecz te, które mogą Tobie pomóc najbardziej, zostały przedstawione poniżej. Przed Tobą 7 cennych wskazówek, które pomogą Tobie zdobywać dużą liczbę polubień na FB.

kupno like
fani facebook

Jak mieć dużo polubień na Facebooku – Poradnik

1. Porządna treść

Pamiętaj, że ważne jest by dbać o wartościową treść. Co jest rozumiane jako “wartościowa treść”. Przede wszystkim pisanie krótko i na temat, nie masz ograniczonej ilości znaków, którą możesz wykorzystać, lecz pamiętaj, że obecnie posty, które są krótkie i treściwe zostają lepiej odbierane. Dla przykładu, jeżeli chcesz ulepszyć swoje wpisy, możesz dodać ciekawe emotki, które mogą przykuć uwagę użytkowników.

2. Częste i odpowiednie publikowanie treści

Jeżeli chcesz osiągać duże ilości polubień, musisz pamiętać o częstej publikacji swoich treści. Facebook promuje głównie osoby aktywne, dlatego jeżeli chcesz by Twoje posty były często lajkowane, musisz mieć dobrą aktywność i często publikować swoje wpisy.

3. Komentuj posty lub zdjęcia innych osób

Nie chodzi tutaj o to, żeby prosić o lajki pod swoimi wpisami. Więc pewnie zadasz sobie teraz pytanie, więc po co? Komentarze na Facebooku mają to do siebie, że im więcej lajków uzyskały tym wyżej są usytuowane. Dla przykładu możesz napisać ciekawy lub śmieszny komentarz pod zdjęciem swojego kolegi.

4. Dodawanie filmów

Filmy na Facebooku również są promowane. Często jest tak, że promowanie następnych filmów po obejrzeniu wcześniejszego sprawiają, że filmy te mogą osiągać lepsze wyniki oraz są bardziej promowane.

5. Konkursy

Wiele osób lubi coś dostawać, jest to logiczne, zwłaszcza jeżeli jest to za darmo. Konkursy są dobrym sposobem na to by zwiększyć zasięgi swoich postów. Ludzie często udostępniają posty oraz zostawiają pod nimi komentarze gdy widzą, że mogą wygrać jakąś nagrodę w dość prosty sposób.

6. Hashtagi

Stosowanie hashtagów ma służyć porządkowaniu treści postów lub komentarzy, które są publikowane. Używanie ich może ułatwić wyszukiwanie postów o tematyce, której ktoś potrzebuje lub która go interesuje. Dlatego jeżeli chcesz to śmiało możesz ich używać.

7. Przeprowadzenie ankiety

Dobrym sposobem na pozyskanie dużej ilości polubień jest również przeprowadzenie ankiety. Osoby, które zobaczą post będą mogli zagłosować przy pomocy lajka. Jest to dobry sposób o pozyskanie opinii oraz lajków. Dla przykładu w takim poście możemy wybrać do wyboru 2 rzeczy, morze lub góry. Zostawienie lajka będzie oznaczało, że osoba woli morze a pozostawienie serduszka będzie jednoznaczne z wyborem gór.

Jak pozyskiwać dużo polubień na Facebooku – Podsumowanie

Pamiętaj, że pozyskiwanie dużej ilości lajków wcale nie jest trudne, lecz niekiedy wymaga czasu oraz wysiłku. Sposobów, którymi możesz to osiągnąć jest wiele, lecz głównie to do Ciebie będzie zależało czy Ci się to uda. Podstawa to oryginalność i kreatywność, niech nic Ciebie nie ogranicza!

Jak zyskać dużo polubień na facebook?

Ocena 5 z: 1

Jak zostać popularnym na TikToku?

Czy jest możliwość łatwego wybicia się na tej platformie oraz szybkiego pozyskania fanów? Poniżej zostanie przedstawione 10 rad, które mogą Tobie pomóc w szybkim wzbiciu się na wyżyny TikToka.

Jak zostać popularnym na TikToku?
Jak zostać popularnym na TikToku?

Na początku warto dowiedzieć się czym tak w ogóle jest TikTok. Jest to mobilna aplikacja internetowa, która pozwala dzielić się krótkimi filmami, które są zbliżone do teledysków muzycznych. Osoby publikujące filmy mają również dostępy do różnych efektów, filtrów oraz sporej listy starszych oraz aktualnych filmów. Aplikacja została stworzona w Chinach w 2016 roku.

Jak wybić się na TikToku – 10 przydatnych wskazówek

1. Wyróżniaj się

Musisz pamiętać żeby być oryginalnym twórcą, znajdź coś dzięki czemu będziesz się mógł wyróżnić z tłumu. Jeżeli do tego dojdziesz, osoby odwiedzające Twoje konto na TikToku będą mogły łatwiej Ciebie zapamiętać. Z pewnością nie kopiuj pomysłów innych twórców, utrudni Tobie to pracę. Pamiętaj, że kreatywność jest bardzo ważna.

2. Bądź na bieżąco

Jeżeli będziesz publikował to co jest na czasie, zwiększysz swoją szansę na wybicie się. Zawsze możesz zaprezentować zagraniczny trend, który nie dotarł jeszcze do Polski, będziesz wtedy kojarzony z danym trendem w swoim kraju.

3. Wybieraj odpowiednią muzykę

To jaką muzykę wybierzesz do swojego filmiku, jest bardzo ważnym elementem. Zawsze możesz wybierać muzykę, która jest obecnie popularna. Jeżeli natomiast nie chcesz iść na łatwiznę i wybierać muzykę, która jest rozpoznawalna, zawsze masz do wyboru multum innych piosenek. Jest zawsze możliwość, że kiedy użyjesz mniej znanego utworu, wybije on Ciebie z powodu swojej wyjątkowości.

4. Pamiętaj o jakości

Podstawą na TikToku jest odpowiednia jakoś obrazu jak i również dźwięku. Osoba, która natknie się na Twój filmik a będzie on słaby jakościowo zostanie najzwyczajniej pominięty. Musisz pamiętać również o tym żeby obraz był wyraźny. Dobre oświetlenie jest bardzo ważne.

5. Wspólne tworzenie filmów?

Wiadomo, inaczej Twój film zostanie odebrany jeżeli nagrywasz go sam, a inaczej jeżeli nagrywasz co z kimś. Pamiętaj, że wiele osób wybija się na TikToku dzięki wspólnym siłą. Nagranie razem jakiegoś tańca czy obecnie panującego trendu może się dobrze przyjąć.

6. Nagrywanie swojej wyprawy

Jeżeli obecnie znajdujesz się w ciekawym miejscu, które przyciąga uwagę, nie tylko Twoją ale i osób z którymi się znajdujesz, wykorzystaj to. Musisz pamiętać żeby nie ograniczać się do podstaw. Kreatywność jest bardzo ważna w tworzeniu swojej “TikTokowej przygody”

7. Algorytmy TikToka

Pamiętaj, że TikTok ma swoje zasady, a to kto będzie bardziej widzialny, zależy od jego algorytmów. Najważniejsze jest to, żeby osoby, które oglądają Twoje filmy nie przewijały go. Będzie to niekorzystne dla Ciebie. Natomiast jeżeli Twoje TikToki są oglądane do samego końca i nie są przewijane, szansa na to, że Twój film wyświetli się komuś innemu jest większa. Jeżeli masz pomysł na film, pamiętaj by nie było w nim nudnych momentów, im więcej będziesz posiadał polubień oraz komentarzy tym lepiej dla Ciebie.

8. Dodawanie Hasztagów, Opisów, Emotek

Dodanie hasztagów do swojego filmu jest bardzo ważne. Jeżeli będa one dobrze wykorzystywane przez Ciebie, zawsze szansa na zwiększenie zasięgów Twojego TikToka jest większa. To samo tyczy się opisów, im ciekawszy tym lepiej dla Ciebie. Warto również żebyś dodawał emotki, niby nic wielkiego a jednak, element, który może Tobie pomóc.

9. Oglądaj oraz reaguj na TikToki pozostałych osób

Na TikToku bardzo przydatne dla osoby, która chce się wybić, ważne jest polubienie, dodanie komentarza lub ewentualnego udostępnienia TikToka innej osoby. Zawsze istnieje możliwość, że Ta osoba to zauważy i również zajrzy na Twoje konto i zostawi coś po sobie.

10. Podziel się tym co lubisz robić

Często osoby, które pokazują to co lubią robić oraz opowiadają o tym, mają szansę na zwiększenie swojej popularności. Dlaczego? Dlatego, że widać w Tobie naturalność, ludzie z TikToka uwielbiają oglądać kogoś kto wypada naturalnie, nie jest sztuczny, cieszy się z tego co robi, ma jakąś pasję. Przykładowo, jeżeli masz talent do tańczenia możesz to wykorzystać. Na TikToku taki talent jest bardzo ważny, gdyż ta platforma głównie się na tym opiera. Oczywiście, jeżeli masz inną pasję, również ją zaprezentuj, zawsze jest szansa, że przyjmie się tak samo dobrze, a może jeszcze lepiej.

Jak wybić się na TikToku – Podsumowanie

Pamiętaj, że początki są zawsze trudne, tak jest ze wszystkim. Bądź sobą i rób to co lubisz. Wskazówki, które zostały podane powyżej mają Tobie pomóc osiągnąć sukces, lecz to od Ciebie zależy czy Ci się uda. Nie możesz również przejmować się negatywnymi opiniami, ponieważ takie zawsze się znajdą. Pamiętaj o tym, że nawet negatywne komentarze mogą zwiększyć Twoje zasięgi, ponieważ to też są opinię. Skup się na tym co robisz, a przede wszystkim na tym co lubisz robić a z pewnością uda Ci się osiągnąć wymarzony sukces. Ciężka praca i sumienność to podstawa osiągnięcia sukcesu.

Jak zostać popularnym na TikToku?

Ocena 5 z: 1